Valorant Nedir?

0 42

İncelemeye başlamadan kısaca anlatmak istediğim şey mühimmatların ya da ana gayenin Counter Strike’ı epey andırdığı. Bu, sizlerin genel oynanışa oldukça kolay hakim olmanızı sağlayacaktır.

5v5 FPS mekaniğinde ki Valorant’da göreviniz rakip team’i alt etmek ya da tuzak hazırlayarak taktik yaratmak.

Gelin 5 başlıkta Valorant’a yakından bakalım;

1- Türkiye Sunucuları!

Türkiye’de onbinlerce gamer’a hakim olsa da, ülkemiz altyapılı serverlerin bulunmadığı pek fazla game mevcut. Bu nedenle pinglerde dengesizlik oluşmakta. Ayrıca Türk gamer, rakip gelen yabancıya kıyasla 1-0 geride başlıyor. Hakkımız yeniyor efendim!

Aniden önümüze Valorant çıkıyor, ayrıca Türkiye serverları ile. Ki son zamanlarda Riot Games, bu hususa karışarak ve bizleri önemsediğini gözler önüne sermişti.

2- Mapler

Şu zamanlar için taze bir game olmasının sonucu olmak üzere 4 haritaya sahip olan Valorant, sonralarda oyun üzerinde çalışmalara gideceklerdir. Hali hazırda oynanmaya hazır modlar; Bind, Haven, Split ve Ascent. Haven diğerlerine kıyasla benim daha ilgimi çekmekte.

 

3- Tasarımlar ve Müzikler

Fortnite ya da Overwatch tarzında hayali kahramanların hitap ettiği bir oyuncuysanız Valorant hoşunuza gidecektir. Oyunun arkaplan müziklerinin ise beni tasarımlar kadar tatmin etmediğini söylemek zorundayım.

4- Türkçe Dil

Oyunun ana ekranından kahramanların seslendirmeleri dahil tamamı Türkçe! Türk gamer’ların en husursuz olduğu dil yamaları üzerinde Riot Games oldukça iyi gelişmeler kaydetmiştir. Hatta bildiğiniz üzere pekçok game İtalyanca’ya bile sahipken Türkçe seçeneği bulunmuyor. Her şekilde husursuz edici bir durumdu bu. Btw ‘İtalyanca bile’yi çoğu gamer’ın dert edinme sebebi İtalya’nın hemen hemen Türkiye’nin yarısı olmasıydı.


5- Karakterler

Valorant’da çok çeşitli özellikleri ve becerileri olan 11 adet kahramanla karşılaşıyoruz. Bu kahramanlar; Cypher, Phoenix, Brimstone, Viper, Sova, Omen, Jett, Sage, Reyna, Raze ve Beach. Bu zamana kadar ki best kahramanım ise Viper. Agresif oyuncuysanız tercih edebilirsiniz.

Bonus: Sistem Gereksinimleri

En Düşük Grafik Ayarları İçin;
(Max. FPS 30)

Alan: 8GB

İşletim Sistemi: Windows

Bellek: 4GB Ram

Ekran Kartı: Intel HD 4000

İşlemci: Intel Core

Nasıl Oynanır?

CS, Fortnite ya da Pubg’ye benzer şekillerde hız arttırma, azaltma, eğilme veya zıplama gibi seçenekler mevcut.

Oyunda bazı özellikler ve becerikler için çeşitli hususi tuşlar bulunuyor. Bu karakterler q, e, x ve c.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku