Rainbow Six Siege Nedir?

0 33

Rainbow Six Siege temelinde uzunca tasarlanan takım birliğine ve dikkatli şekilde düzenlenmiş stratejili adımları ön planda tutan büyük hassasiyetli stratejili nişan oyunudur.

Genel Başlıklar

Oyun modu

RSS iki temel başlıkta incelenir: PvE ve PvP. İstediğiniz birini seçtikten sonra bilmeniz gerekenler yine de aynıdır.

PvE’nin de kendi içinde ikiye ayrıldığını söylemeliyim: Live atış poligonlarında becerilerinizi geliştirdiğiniz “Durumlar”, ve YZ’ce kontrolü sağlanan teröristleri ortadan kaldırmak ve büyük tehlike barındıran şeyleri yok etmek amacıyla farklı oyuncularla ekip kurduğunuz ‘Terörist Avı’.

PvP stratejili 5-v-5 ekip çalışması temelinde oluşmuştur ve tuzakları çözmek, alıkoyulan insanlara yardım etmek ya da mühim alanları himayede barındırmak amacıyla Kırmızı ve Mavi takımın çatışmaya girdiği birbirinden farklı olaylarla donatılmıştır.

Bütün kullanılabilinir Operatörler iki başlıktan birinde yer alır: Saldırı yapanlar ve savunma yapanlar. PvE’de sadece saldırı yapanları kontrol edeceksiniz, ama kuvvetli multiplayer’da tamamını kontrol altında tutmanız önemli olacak.

Saldırganlar, adından da farkedebileceğimiz üzere parçalama, yok etme ve düşmanı himayesi altında tutmakla sorumlu saldırı timidir. Saldırganların itemleri, mühimmat, kurtarma ekipmanı ve bazı check gun’larını da içinde barındırmakla birlikte amacı bitirmeye odaklı oyun sağlandı.

Savunma yapanlar, düşmanı etkisiz hale getirmek, build’in kapılarını geliştirmek ve oyun alanındaki mühim bölgeleri desteklemektedir. Bunun yanı sıra itemleri dostlarını hayatta tutabilmek adına kalkan ve sağlık yetenekleri ve rakip check’lerini durdurmak amacıyla farklı cihazlar bulundurmaktadır.

Hangi Operatör ile başlamalıyım?

Bütün Operatörlerin, kalkan ve kuvvet ilişkisi içinde bir eşitliği vardır; birinin gücünün fazla olması durumunda diğerinin azlığı bunu dengeleyecektir. Ve bütün itemler Operatöre mahsustur. Hangi stile sahip olursanız olun tam sizlik bir operatör hep mevcuttur.

Ortamınızda uzmanlaşmak

Rainbow Six Siege çok çeşitli haritalara sahiptir ve hiçbiri birbirinin aynısı değildir; ölçek, tasarım, konum ve günün saatleri değişkendir. Pitoresk banliyö evlerinden kuşatılmış konsolosluklara kadar her yer farklı bir mücadele sunmaktadır.

Ayrıntılara giriş

Savunma yapanlar; girişleri, bina çıkışlarını, pencereleri geliştirmek amacıyla yapabilecekleri bombadan zarar almayan duvarlar ile evi donatırlar.

Yukarıdan ya da aşağıdan

Bulunabilecekleri her yerde saldırı yapan oyuncuların gizli bölmelerden ve bodrumlardan kimseye görünmeden ilerlemelerine yardımcı olan epey fazla erişim ve çıkış alanı mevcuttur. Beklenmedik koz, sadece bir gun’dır. Bu sebeple yerlere veya tavana karşı gözlerinizi dört açın.

Hedefleri kontrol altına almak

PvP modunda müsabakayı başarıyla bitirmek amacıyla ekibinizin farklı özel parametreli üç görevden bi tanesini bitirmesi gerek.

Rehineyi Kurtarmak

Saldırı yapan ekibin bölgeye girerek, alıkonan bir oyuncuyu kurtarıp işaret fişeği ile belirtilmiş bir geçiş alanına dek götürmekle şartlandırılmıştır. Savunma yapanlar alıkonan oyuncuyu yok etmeden yardım etme işlemini engellemeye çalışmalıdır. Alıkonan oyuncu yok olursa, görevlendirilmiş taraf oyunu kaybetmiş sayılır.

Bomba İmha Etmek

Saldırı yapan ekipten bir oyuncuyu alanda saklanmış iki ana görev iteminden birine koymaları için bir tuzak yok etme teçhizatı bırakılmıştır. Savunma yapan ekip ise görevi geliştirerek, düşmanı ya da imha kiti getiren kişiyi öldürerek karşı ekibin ellerinden amaçlarını alabilmektedir.

Sonuç olarak oyunun içeriği, genel anlamda özgün oluşu, grafikleri, mod zenginliği olsun her anlamda sizlere önerebileceğimiz şepşeker oyundur Rainbow Siz Siege. Oynayın, oynatın. İyi şanslar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku