Metro Exodus Nedir?

0 91

Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus çıktı!

Rus sanatçı Dmitry Glukhovsky’nin kitaplarından video oyununa yansıtılan Metro Exodus, dünyadaki sıcak savaşın ardından paramparça olmuş Moscow’da işleniyor.

Hikayelerle donatılmış Metro Exodus’un incelemesi..

Metro Exodus’un hikayesi

Peki tünelin ardında yaşam var mıydı?

METRO EXODUS

Metro Exodus, serinin kendinden önceki oyunu olan Metro: Last Light’ın ardını işliyor. Sıcak harpların ardından paramparça durumdaki Moscow’un tenha metrolarında hayatını sürdürmekten usanan Artyom, bir yerlerde hayatta olan insanlar olduğu inancıyla metrodan ayrılarak zaman zaman yeryüzünde arayışlar yapar. Bu arayışlarda bir gün karısı Anna, ona eşlik eder. Yaşadıkları yere giderken hızla giden bir treni farkederler.
Bu umut filizinin ardından yol aldıklarındaysa bir gizemin çözülmesini sağlarlar ve kendi hikayelerine ilk adımı atarlar.

Metro Exodus’un dünyası

Her an öcülere rastlayabilirsiniz..

METRO EXODUS

Sıcak harbin yeryüzüne, gökyüzüne, dahasına yaşayan varlıklara verdiği zarar Metro Exodus’u epey ürkütücü ve karanlık oluşunu tamamlıyor. Paramparça bu gezegende ilerlerken değişik itemler ve değişime mecbur kalmış (mutation) yaratıklar ile devamlı olarak karşı karşıya kalıyoruz. Dünyanın çeşitli alanlarına hakim olan farklı bölgelerine hükmeden ‘Ateşe Tapanlar’ ve ‘Ormanın Çocukları” gibi birlikler ve bazı, canavar olarak adlandırabileceğimiz itemlerin yanı sıra çeşitli hava olayları da işimizi epey güçleştiriyor.

Metro Exodus’un oynanış detayları

En büyük silah: Moral

METRO EXODUS

First Person Shooter kategorisinde yer alması sebebiyle mühimmatlardan yararlanılması Metro Exodus’un önemli başlıklarındandır. Dünyada grenade, throwable knife, mask filter ve aid kit gibi eşyalar da yer alıyor. Hem silahları, hem de bütün itemleri workbench’lerde oluşturabiliyoruz. Vücudu kaplayan çelik yelek, kask gibi nesneleri ise missionları bitirdikçe iyileştirebiliyoruz. Metro Exodus’taki özgün tasarılardan biri de gamer’ın finaline etki eden detaylardan biri de oyunun sonunu etkileyen morale system. Kahramanın adına alacağımız uygun kararlar bize best finali sunuyor. Kahramanımızdan birilerine yardımcı olması istenen missionları bitirmek, arkasından eriştiğimiz rakipleri yok etmek yerine bayılmasını sağlamak finali mutlu yapabilecek detaylar arasında.

Genel teması başlamadan önce beni çok fazla heyecanlandırmıştı, oynamamın ardından hayal kırıklığına da uğratmadı. Kesinlikle tatmanız gereken bir oyun Metro Exodus.

Oynayın, oynatın!

İyi eğlenceler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku