Hello Neighbor Nedir?

0 34

Yaşadığın mahallede epey ürkütücü bi ihtiyarla yaşadığını varsay. İhtiyar komşunun seni ürküten ağır bir kasveti mevcut, senin bahçene çeşitli komplolar oluşturup duruyor, ve komşun kendi evinin mahzeninde çalışıyor. Kurnazca işler yapma yolunda epey sağlam bi sebebe sahip olduğunuzu düşünüyorsun. Hello Neighbor, oyunun ana sahası olan mahalle üzerinde sır gibi ve ürkütücü bir game.

Hello Neighbor escape tarzında PC veya Mobil üzerinden oynanabilecek bir oyundur.

Hello Neighbor farklı biçimlerde bazı gizemli oyunlara benzer, başlangıçta ise minik bir öğretici mod mevcut. Nihayetinde ihtiyarın mahzeni kırmayı amaçladığının farkındasın, ve nasıl yollar izleyeceğini dair bazı fikirlere sahipsin, fakat aşamaların çoğunluğu sizin elinizde.

Nasıl oynanır?

Hello Neighbour’da ana paneller, zıplama, koşu hızı arttırma ve sessizce hareket etme şeklinde. İtemleri yerlerinden alabilir ve onları dilediğiniz şekilde kullanır ya da bırakabilirsiniz.

Başlarda ise ihtiyarın eylemlerini izlemeye ve evine gireceğiniz zaman size tuzaklar kurmamasını sağlamaya çalışacaksınız.

Atışa hakim ol

İtemleri düzgün bir şekilde fırlatmayı ve kullanmayı öğrenmeniz sizin epey yararınıza olacaktır.

Yardım et, içeri sızmakta zorlanıyorum!

İhtiyarın ilgisini yanlış yere çekmek adına büyük ses çıkarabilecek nesnelerden faydalanın.
Nesne yığınları! Karton kutular/ girmekte zorlandığımız yerlere erişmeniz için harika bir yoldur. Key’lere dikkat et. Oyundaki aşamaların çoğu, key’ler elde ettikçe ilerlenebilir hale gelir, bu sebeple neyi istediğinizin ve gözlediğinizin farkında olun.

Oyunda ilk karşılaşacağınız olay, mahallede oynayan gencin topunun komşunun avlusuna girmesidir. Çocuk topuna ulaşmaya çalışırken bağırmalar işitmektedir ve ihtiyarsa evde gizlenerek çocuğu gözetlemektedir. Aim ihtiyarın ne üzerinde çalıştığını bulma üzerine diyebiliriz. Farklı itemleri evden alarak aşamalar tamamlanmakta ve ardındaki aşamaya sadece böyle ulaşılabilmektedir.


Görevleri yaparken ihtiyara çaktırmamak oldukça önemli. Neighbor’a kendinizi ele verirseniz sıfırdan başlamak zorunda kalırsınız. Hello Neighbor tasarısı yapay zekâ panelleriyle temellendirildiği için ihtiyar zamanla çocuğun eylemlerini süreç içerisinde tahmin etmeye başlayacaktır.
Bu eşyaları bulmak için oyuncu nesneleri hareket ettirmesi gerekmektedir. Oyun, oyuncuya bu eşyaları hareket ettirebilme yeteneği de vermektedir. Örneğin bir eşya alınıp uzak ve istediği bir noktaya fırlatabilme imkânı vermektedir. Oyunun bazı bölümlerinde bu fırlatma yeteneği de kullanılarak geçilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku