Paper Please Nedir?

PAPER PLEASE NEDİR? NASIL OYNANIR? PAPER PLEASE REHBERİ

0 254

Paper Please

Gerçek dışı yer olan Arstotzka’lı bir insanız. Arstotzka epeydir kendi içinde ve dışında mücadeleler vermekte. Bu sebeple Arstotzka’ya giriş çıkış izinleri askıda.

Nasıl Oynanır?

Yıllar geçtikçe mücadeleler durulur, ardından giriş çıkışlar aktif hale gelir. Fakat giriş çıkış durumundaki tedbirler en üst düzeye getirilir. Bu yüzden giriş çıkış kontrolü için epey fazla çalışan gerekir.

 

Hikayedeki yerimiz giriş çıkışlarda çalışmak olacaktır. Ardından yapacağınız her hamle oyunun sonucunu etkileyecektir. Paper Please yirmi bir adet oyun sonucuna sahiptir ve hiçbiri bir diğerine yakın değildir.

 

Başlangıçta insanların evraklarını gözden geçirmekle görevlisiniz. Belki bunu basit bulabilirsiniz fakat oyun ilerledikçe çeşitli ülkelerden vatandaşlar yoğunlaşıyor.

Evraklarını çok temkinli gözden geçirmelisiniz. İsimleri, cinsiyetleri, yaşadıkları şehir, yaşları, boyları, kiloları, resimleri.. Her şey.

 

Gün içerisinde giriş çıkışını kontrol ettiğiniz vatandaşlar kadar maaş alırsınız. Fakat evraklarında olmaması gereken hatalar olan vatandaşlara izin verirseniz bir kaç uyarının ardından sizden ücret alınacaktır. Bu oldukça minik bir örnek. Eğer izin verdiğimiz kişi bir terörist ise sınırda kendini patlatacaktır ve oradaki insanlar hasar görecektir. Bu sebeple teröre yardakçılıktan adalet karşısına gelebilirsiniz.

Maaşınız ile ne yapacaksınız?

 

Aldığınız ücretle ile ailenizin geçimini sağlıyorsunuz. Ev ücretiniz, yiyecekler, su-elektrik faturaları.

 

Savurganlık yapmadığınız takdirde cüzi bir miktar artıyor. Bu parayı ilerde kullanmanız için teklifler sunulacaktır.

 

Para yetersizliği durumunda yaşayacağınız güçlükler ise illegal eylemlere sizi sürükleyebilir. Örneğin para teklifi kabul ederseniz girmemesi gereken insanları geçirebilirsiniz. İşin sonucunda bazen bedel ödemeniz gerekebilir, bunu da dikkate almalısınız.

İyi Eğlenceler♡

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku